EN

© 1991 - 2020   Tüm Hakları   Star Teknik Elektronik Cihazlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘de Saklıdır.

Ana Sayfa

Temsilcilikler

Hakkımızda

Ürünler

Servis

İletişim

Çevre Koşulları Test Sistemleri

Aerodinamik Test Sistemleri ve Özel Test Çözümleri

Görüntüleme ve İşleme Sistemleri   -   Otomotiv Çarpışma Test Platformları

Malzeme Test ve Metroloji Cihazları

Barbaros Mahallesi, Başkan Sokak, No: 23/1-2

34662, Üsküdar / İstanbul / Türkiye

+90 (216) 651 07 00   (PBX)

+90 (216) 651 07 14   (FAKS)

Anasayfa Hakkımızda Temsilcilikler
Servis Haberler İletişim KVKK 2. EL & DEMO

GÜÇ SİSTEMLERİ

FAIST ANLAGENBAU GMBH

GÜÇ SİSTEMLERİ İÇİN AKUSTİK ÇÖZÜMLER

Gaz ve Buhar Türbinleri

Enerji santralleri için FAIST ses yalıtım kabinleri çok işlevlidir. En son teknolojiyi kullanarak, elektrik santrallerinin gürültü seviyesini yasal olarak öngörülen akustik seviyeye düşürürler. Ürünlerimiz gaz türbinlerinize, buhar türbinlerinize, dizel motorlarınıza ve yardımcı ünitelerinize özel olarak uyarlanmıştır. Gerekirse, daha büyük bileşenlerin düzgün bir şekilde değiştirilmesini ve rutin bakım işlerinde önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlamak için her bir gürültü koruma elemanının elektrik santralinizde herhangi bir yerde sökülebileceği sistemler tasarlanabilir.


Örnek Uygulamalar;

- Jenaratörler,

- BOP Skids,

- Havalandırma ve Ses İzolatörleri.

Kompakt Paketler

Daha düşük güç aralığındaki bir güç istasyonunun operatörü olarak “Kompakt Paketlerimiz” sizin için klasik ses yalıtım çözümüdür. Bu ses yalıtım sistemleri, üç iş günü içinde küçük güç istasyonunuza kurulur. Tüm bileşenler tesislerimizde önceden monte edilir ve ses yalıtımlı davlumbaz ve filtre odasının mekanik muayene testi de FAIST fabrikasında gerçekleştirilmektedir. Gaz ve temiz hava beslemesi için halihazırda kurulmuş bağlantılar, hızlı ve karmaşık olmayan devreye alma sağlar. Havalandırma küçük güç istasyonuna göre özelleştirilir ve ses yalıtımı ile mümkün olan en düşük basınç kaybı açısından optimize edilir.


- Temiz Oda Gereksinimleri,

- Güvenlik Gereksinimleri,

- Kojenerasyon Tesislerinde Ses Yalıtımıyla Gürültü Koruma.

Trafo İstasyonları

Güç şebekesi operatörlerinin trafo merkezlerindeki transformatörler, daha uzun mesafelerde duyulan birçok ton ile özellikle düşük frekanslı bir ses ortamı oluşturur. Trafo merkezlerinin yakınında yerleşim alanları varsa, etkili transformatör ses yalıtımı şarttır. FAIST gürültü bariyerleri, tek tek transformatörlerin nispeten karmaşık ve maliyetli muhafazasına alternatif olarak, trafo merkezlerinde gürültü korumada kendilerini kanıtlamıştır. İlgili topografik koşullara uyarlanmış ve bu özel gürültü karakteristiği için ayarlanmış büyük modüller, gürültü izolasyonu için kullanılır ve trafo merkezlerinin transformatörlerine hızlı bir şekilde monte edilebilir.

HAVA EMİŞ SİSTEMLERİ İÇİN AKUSTİK ÇÖZÜMLER

Gaz Türbinleri, Kompresörler ve Hava Dağıtım Sistemleri

FAIST, küçük ve orta ölçekli gaz türbinleri için, kompakt hava giriş sistemlerinin başarılı bir şekilde uygulanmasının yanı sıra, büyük gaz türbinleri (270 MW'a kadar) için hava emme sistemlerinde de uzmanlaşmıştır. FAIST, geleceğe yönelik tasarıma sahip standart modüler yapı sunmaktadır.

Özel gereksinimlerinizden bağımsız olarak, türbin boyutu, filtrasyon konsepti (statik / kendi kendini temizleme), konum (kara, kara, deniz, tropikal vb.), gibi bilgiler ışıpında son derece standart hava giriş çözümleri sunabilen FAIST, kısa teslim süreleri ve maliyet optimizasyonu ile sizlere avantajlı çözümler üretmektedir.


Örnek Uygulamalar;

- Sıcak basınçlı havayla buzlanma önleme sistemleri,

- Isı değiştiricili buzlanma önleme sistemleri (su / glikol),

- Gaz türbinlerinin performansını artırmak için ıslak sıkıştırma sistemleri,

- Gaz türbinlerinin performansını artırmak için evaporatif soğutucu sistemleri.

Gaz Türbin Enerji Santralleriniin Yenilenmesi

Bir gaz santralinin işletmecisi olarak zorluğun farkındasınız: gaz santralleri, gerekliliklerine uygun olarak, bekleme görevleri ve güç üretimindeki esneklikleri ile enerji üretim karşılamalarında önemli unsurlardır. Ancak, kömürle çalışan modern enerji santrallerinden ve yenilenebilir enerji kaynaklarından gelen rekabet, gaz santralleri için pazar ortamını giderek daha karmaşık bir haline sokar. Bu nedenle gaz türbinleriyle etkili güç üretimi çok daha önemli hale gelir. FAIST, hava emme sistemi, daha fazla verimlilik için bir yapı taşıdır.

Hava giriş sisteminizi optimize etmek için farklı yükseltme ve güçlendirme seçenekleri sunan FAIST: Bileşen hizmet ömrünü uzatmak için iyileştirilmiş filtreleme, basınç kaybını en aza indirmek için modern filtreler ve böylece gelişmiş performans, ayrıca giriş havasını soğutmak için ısı eşanjörleri ve evaporatif soğutucular sağlamaktadır. Bu bileşenlerin bir kombinasyonu genellikle gaz türbini enerji santralinizin performansını artırmak için mantıklıdır.

FAIST Filtreleri

FAIST, sürekli olarak medyayı araştırır ve en son hava filtreleme teknolojilerini geliştirir. İster geleneksel ister EPA verimliliği olsun, suyun uzaklaştırılması, suya dayanıklılık ve uzun ömür konularına özellikle odaklanılmaktadır.


- R&D into Pulse-Cleaning Filtration;

FAIST, bypass, zayıf nabız etkinliği ve zayıf toz emme gibi tipik sorunları önlemek için yeni çözümler geliştirmiştir. Sonuç, daha yüksek bütünlük, kullanılabilirlik, verimlilik ve korumadır.