EN

© 1991 - 2020   Tüm Hakları   Star Teknik Elektronik Cihazlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘de Saklıdır.

Ana Sayfa

Temsilcilikler

Hakkımızda

Ürünler

Servis

İletişim

Çevre Koşulları Test Sistemleri

Aerodinamik Test Sistemleri ve Özel Test Çözümleri

Görüntüleme ve İşleme Sistemleri   -   Otomotiv Çarpışma Test Platformları

Malzeme Test ve Metroloji Cihazları

Barbaros Mahallesi, Başkan Sokak, No: 23/1-2

34662, Üsküdar / İstanbul / Türkiye

+90 (216) 651 07 00   (PBX)

+90 (216) 651 07 14   (FAKS)

Anasayfa Hakkımızda Temsilcilikler
Servis Haberler İletişim KVKK 2. EL & DEMO

 TSI

Akışkanlar mekaniğinin incelenmesi son derece zorlu ve karmaşıktır, ancak birkaç basit temel ilkeye dayanmaktadır. Bu nedenle sıvıların davranış ve etkileşim biçimlerini keşfetmek için bazı methodlar kullanılır.

Kapsamlı bir yenilikçi ölçüm çözümleri setine ek olarak, TSI, akışkanlar mekaniği laboratuvar deneylerinde kullanılan tekniklerin anlaşılması ve pratik olarak uygulanması konusunda geniş bir deneyim ve uzmanlık yelpazesine sahip ekip ile, uzmanlarımız en benzersiz akışkanlar mekaniği uygulamasına bile uyacak ideal ölçüm cihazını sağlamak iş birliği yapabiliriz.


LDV


Lazer Doppler velosimetrisi (LDV; lazer Doppler anemometrisi, LDA olarak da bilinir), tohum parçacıklarının ölçülen hacimde bir dizi tekdüze bantla kesişmesine dayanan bir hız ölçüm yöntemidir. Optik konuma bağlı olarak, bantlar arasındaki mesafe belirlenir. Akışı temsil eden tohum parçacıklarının bantları geçmesi için gereken süreyi ölçün, ardından hızı, parçacığın bantları geçtiği zamana bölünen bantlar arasındaki mesafe olarak hesaplayın. Ölçüm noktası iki lazer ışınının kesişmesi sonucu oluştuğundan bu yöntem müdahale gerektirmez ve çok yüksek uzamsal çözünürlükle çok doğru hız bilgisi sağlar.


PIV


TSI Partikül Görüntü Velosimetrisi (PIV) sistemleri, çift darbeli lazer tekniği kullanılarak kesin olarak seçilen bir zaman içinde partikül yer değiştirmesini belirleyerek hızı ölçer. Bir lazer ışığı tabakası akıştaki bir düzlemi aydınlatır ve bu düzlemdeki parçacıkların (doğal olarak mevcut olan veya yeterli sayıda izleyiciye sahip olmak için akışa eklenen) konumları bir dijital kamera kullanılarak kaydedilir. Kısa bir süre sonra (mikro veya milisaniye), ikinci bir darbe aynı düzlemi aydınlatır ve ikinci bir küme parçacık görüntüsü oluşturur.İki kameralı sistem ile Stereo ve daha fazla kamera kullanarak Volumetrik sistemler ile daha detaylı ve hassas veriye ulaşabilirsiniz.


Evrensel Çözümler


TSİ bu PowerView tabanlı (GLMA) (GLCA) Genel Sıvı Konsantrasyon analizi ve Küresel Sıvı Karıştırma Çözümleyicisi karıştırma, malzeme işleme, ısı/kütle aktarımı ve diğer sıvı bazlı ortamlarda küresel tür Ölçümler sağlayan tam entegre, anahtar teslimi bir sistem gerek herkesin araştırma ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Her iki sistem de, lazer levha bölgesindeki ilgilenilen türlerin küresel konsantrasyon ölçümünü sağlamak için düzlemsel lazer kaynaklı floresan (PLIF) kullanır.