EN

© 1991 - 2020   Tüm Hakları   Star Teknik Elektronik Cihazlar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ‘de Saklıdır.

Ana Sayfa

Temsilcilikler

Hakkımızda

Ürünler

Servis

İletişim

Çevre Koşulları Test Sistemleri

Aerodinamik Test Sistemleri ve Özel Test Çözümleri

Görüntüleme ve İşleme Sistemleri   -   Otomotiv Çarpışma Test Platformları

Malzeme Test ve Metroloji Cihazları

Barbaros Mahallesi, Başkan Sokak, No: 23/1-2

34662, Üsküdar / İstanbul / Türkiye

+90 (216) 651 07 00   (PBX)

+90 (216) 651 07 14   (FAKS)

Anasayfa Hakkımızda Temsilcilikler
Servis Haberler İletişim KVKK 2. EL & DEMO

AKUSTİK ÖLÇÜM ODALARI VE TEST SİSTEMLERİ

FAIST ANLAGENBAU GMBH

Pasif Duvar ve Tavan Ses Yutucuları;

FAIST, bu ses yutucu ürünleri, endüstriyel ve ticari binalarınızın neredeyse tüm tavanlarına ve duvarlarına kolayca uygulayabilir, bu ses emiciler, büyük odalarda rahatsız edici ve yankılanan sesi etkili bir şekilde azaltır, oda akustiğini iyileştirir. Bu konuda FAIST, ölçümleri ve absorpsiyon davranışını bireysel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamaktadır. Genel tasarım, odanın düzenine uyumlu bir şekilde dahil edilebilir ve neredeyse tüm renk ve şekillerde ses emiciler siz kullanıcılara sunulabilir. Kuruluşunuz için öneride bulunmaktan memnuniyet duyarız.


Endüstriyel Binalarda Ses Ölçümleri;

FAIST, endüstriyel binalarınızdaki sesin özelliklerini ve spektrumunu belirlemek için ses ölçümü yapar. Bu ölçümler, müteakip hesaplamalar ve bireysel ses emici çözümler için temel sağlar. Akustik ve görsel tasarımları ses, mekansal koşullar, miktar ve konumun frekans spektrumuna yöneliktir. Duvar ve tavan ses emicilerimizi kullanarak tesisinizde ölçülebilir gürültü azaltmayı FAIST firması garanti etmektedir.


Reaktif Ses Yutucular (Bileşik Plakalı Rezonatör - CPR);

Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü ile birlikte, profesyonel ve amatör kullanım için pratik ve ince bir ses emici (taban aralığı emici) geliştiren FAIST, yüksek akustik kalitesini dünya çapında bir dizi temsili proje ile kanıtlamıştır.

Küçük odalar ve mekansal yankılanmalarının en temel sorunu düşük frekanslarda çok düzensiz iletim davranışına sahip olmalarıdır. Odanın doğal frekanslarının bozulmadan uyarılması durumunda, ses renklenmesi ve zayıf konuşma anlaşılırlığı ortaya çıkar.

Bileşik Plaka Rezonatörü (CPR), ses odaları, kayıt stüdyoları, ofis kabinleri ve müzik odaları gibi alanlarda akustiği geliştirir. Ses emici odaların rezonansını düzeltir, dronlamayı ortadan kaldırır ve iletişimi optimize eder. Akustik ve teknik deneyim bilgisi ile kolayca kurulabilir - konuşma ve müziğin akustiğini geliştirmek için bir araç olarak kullanılabilir. İlave bir emilim tabakası, CPR'yi bir Geniş Bant Kompakt Emiciye genişletir.

SES YUTUCULARI

FAIST, tanımlanmış bir akustik ortamdaki seslerin öznel değerlendirmesi için size mükemmel bir teknoloji sunar. İster “dinleme stüdyoları” için olsun, ister farklı ve bireysel olarak birleştirilebilir emici türleri ve teknolojilerine sahip ses tasarımı ve ses üretimi için üst düzey bir çözüm olsun, her türlü özel gereksinimleriniz FAIST tarafınfan yerine getirilebilir. FAIST ürünleri, dış sesler olmadan sessiz ortam, düşük arka plan gürültüsü ve tanımlı yankılanma süresi sağlar.

SES DİNLEME STÜDYOLARI

Test örneklerinizin gürültü emisyonlarını ses sönümleyici panellerle kapatan FAIST, böylece optimum gürültü koruması sağlar. Kullanım kolaylığı, süreçlerinize mükemmel bir şekilde dahil olmak anlamına gelir. Test donanımlarınız için havalandırma ve yapı kaynaklı ses yalıtımı gibi gürültü önleyici bileşenler de FAIST tarafından sunulan diğer özellikler arasındadır.

Mükemmel ses yalıtımına ek olarak kabinler, test cihazındaki gürültü seviyesini düşüren emme fonksiyonlarına sahiptir.

Test standı teknolojisi ve test donanımları için ses yalıtımı yatırımınızı sınırlamak için çalışan FAIST, elbette tüm yasal hükümlere uyumu garantisini de sizlere sunmaktadır.

Olağanüstü ses yalıtımı özelliklerinin yanı sıra, ISO 3745/3744 veya 3743 altında tanımlı bir akustik ortama ihtiyacınız var ise, Akustik ölçüm odaları öğesi altında daha fazla bilgi bulacaksınız.


Örnek Uygulamalar;

- Güç emici silindir,

- Dayanıklılık testi donanımları,

- Hat sonu test donanımları,

- Motor ve şanzıman test donanımları,

- Aktarma organları test donanımları,

- Egzoz test sistemleri,

- Fonksiyon ve arayüz testleri,

- Elektrik test donanımları.


FAIST'te, test donanımlarının akustik kullanımı için iki yaklaşım vardır:

- İlk olarak, test prosedürlerinin gürültü emisyonlarını en aza indirgemek için test donanımlarını ses yalıtım elemanları / kabinlerle kapatma seçeneği vardır.

- İkinci olarak, mevcut test düzeneği çevresine emici malzeme uygulama seçeneği vardır. Bu, test düzeneğinin iç kısmındaki yansımadan kaynaklanan gürültünün artmasını önlemek için test düzeneğindeki yansımayı en aza indirir. Kaplanan yüzeye ve emici tipine bağlı olarak, tanımlanmış frekans aralıklarında akustik karşılaştırma ölçümleri ve hatta serbest alan ölçümleri mümkündür.

TEST SİSTEMLERİ İÇİN AKUSTİK ÇÖZÜMLER

FAIST yankılanma odaları için çözümler sunar. Bu tip odalar ile bir ürünün akustik özelliklerini olağanüstü bir başarı faktörü olarak kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sektörler için özenle planlanmış ve hassas tasarımlı yankılanma ve özel yankılanma odaları ile FAIST size destek olmaktadır;


- Ev aletleri,

- Otomobil üretimi ve tedarikçileri,

- Ölçüm ve test teknolojisi.


Yankılanma odalarımız size en iyi önkoşulları sağlar


- ISO 3743 uyarınca LW akustik güç seviyesinin belirlenmesi,

- DIN EN 20354 ve ISO R 345'e göre ses yutma katsayısının belirlenmesi,

- Operasyonel test prosedürlerine veya montaj hatlarına dahil edilebilecek ses ölçümleri,

- Akustik için özel test prosedürleri.


Farklı ses emici tipleri ve difüzörlerin uygulanması söz konusu olduğunda en yüksek disiplin, özel yankılanma odalarının döşenmesinde yatar. Özel yankılanma odası, ses emici tiplerini ve bu odadaki özel düzenlemelerini, difüzörlerin ayrı ayrı yerleştirilmesiyle birlikte kesin olarak belirleyerek akustik olarak "ayarlanmıştır".

YANKILANMA ODALARI

Rüzgar tüneli projelerinizi birinci sınıf bileşenlerle destekleyen FAIST: emici plenum ve duvar kaplaması, nozul ve toplayıcı için kaplama, akustik dönüş kanatları ve ventilatör için dikkatlice hizalanmış bir ses amortisörü paketinin yanı sıra - ayrıca tüm havalandırma kanallarının akustik kaplamasını siz kullanıcılarına sunmaktadır. Sonuç: dünyanın en sessiz rüzgar tünelleri!

Audi Ingolstadt, VW Wolfsburg, Porsche Weissach, PSA Paris, TLT-Turbo Kopenhag, Jacobs Technology Inc. gibi ünlü müşteriler için birçok alanda bu uzmanlığımızı kanıtladık. Lockheed, Honda Sakura, DNW Marknesse, DaimlerChrysler Auburn Hills, Aiolos Södertälje, DLR AAWT Braunschweig'in yeniden yapılandırılması ve TongJi Üniversitesi Şangay'daki Çin'deki ilk aero-akustik rüzgar tüneli de yine referanslarımız arasında yer almaktadır.


Aeroakustik rüzgar Tünelimiz (AAWT);

Aeroakustik rüzgar tünelleri (AAWT) mutlak bir ileri teknoloji ürünüdür. Test örneklerinde akustik (FYI sadece akustik ölçümler vardır) ölçüm yapabilmek için rüzgar tünellerindeki akış gürültüsü en aza indirilmelidir. Bu, frekans spektrumu boyunca yüksek kapasiteli susturucular gerektirir.


BCA Teknolojimiz (BCA);

Aeroakustik rüzgar tünellerini yıllardır köklü geniş bantlı kompakt emiciler (BCA) ile donatan FAIST, bu reaktif emici sistemlerin teknolojisi Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü (IBP) ile birlikte geliştirmiştir. En son ses emicileri, birçok rüzgar tüneline ve tüm dünyada 300'den fazla ölçüm odasına başarıyla uygulanmıştır. FAIST, teknolojisiyle bu gezegendeki hemen her rüzgar tüneli projesine başarıyla katılmıştır.

AEROAKUSTİK RÜZGAR TÜNELLERİ

FAIST, motor ve güç aktarma organları test donanımları ile iç ve dış gürültü ölçümleri ile araç test donanımları için akustik çözümler sunmaktadır. İletişim sektöründe, araçlarınız, ofis ekipmanlarınız ve ev aletleriniz için ses yalıtımı ve ses tasarımı, ISO 3745 ve ISO 3744 standartlarını karşılayan serbest alan odaları şeklinde uygun test koşulları gerektirir.

Ölçüm odalarında ve test donanımlarında akustik uygulamalar konusunda uzman olan FAIST: Mühendisleri, serbest alan odalarının tasarımı, üretimi ve geliştirilmesi üzerine ilk danışmadan yerinde montaj ve devreye alma işlemlerine kadar size kapsamlı destek sağlar.


FAIST BCA ve ASA Sistemi;

FAIST serbest alan odaları geniş bantlı kompakt emiciler (BCA) veya asimetrik olarak yapılandırılmış emiciler (ASA) ile donatılmıştır. Bu yenilikçi ve yerden tasarruf sağlayan rezonans emicileri, Fraunhofer Yapı Fiziği Enstitüsü (IBP) ile geliştirilmiştir. Sadece 250 veya 350 mm inşaat derinliğinde 20 Hz'e kadar yüksek emme verimliliğine ulaşan bu emiciler, müşteri ihtiyacına göre üçüncü oktav ve sinüs dalgası ölçümüyle hassas sınıf 1'de serbest alanlı odalara izin verir.


Ölçüm odalarınız için FAIST Teknik Bilgisi;

FAIST, kendi akustik laboratuvarlarında ve sertifikalı ölçüm odalarında araştırmasını yapar ve ürünlerini test eder. Üretim salonu en modern makinelerle donatılmıştır ve özel eğitimli çalışanları ürünlerinin yüksek kalitesini garanti eder. FAIST teknisyenleri uluslararası deneyime sahip olmakla beraber ve serbest alan odalarınızı tüm güvenlik ve kalite yönlerine uygun olarak inşa eder.

YARI / TAM YANKISIZ AKUSTİK ÖLÇÜM ODALARI